News

styczeń 2018r. - nowy Najemca w kompleksie biurowym „Baltic Business Park” oferujący 10.000m2

W procesie wyboru powierzchni biurowej w Szczecinie, Najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o..

Leasing MIKRO Sp. z o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową w inwestycji pn. „Baltic Business Park” w Szczecinie, który stanowi nowoczesny kompleks biurowy oferujący ponad 10.000m2 powierzchni użytkowej.

Firma Leasing MIKRO Sp. z o.o. specjalizuje się w dostarczaniu przedsiębiorcom usługi leasingowej i pożyczek krótkoterminowych. Wspólnicy na miejsce siedziby wybrali Szczecin, ale zasięg działalności obejmuje całą Polskę. Spółka powstała w 2016 roku, jej misją jest tworzenie produktów finansowych dopasowanych do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców, dzięki którym będą oni mogli finansować rozwój swoich firm.

"Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Szczecinie naszego Klienta tj. firmy Leasing MIKRO Sp. z o.o. dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. „Baltic Business Park” w Szczecinie.

Z naszych analiz wynika, iż w 2017 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie,  w porównaniu z 2016 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2016 roku i obecnie wynoszą ok. 12,0 - 13,0 Euro/m2.

Tradycyjnie jedne z największych powierzchni biurowych na lokalnym rynku, wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO). W Szczecinie działa kilkanaście firm z sektora BPO, wśród nich są m.in: Arvato – Bertelsmann (przy transakcji brała udział firma doradcza Litwiniuk Property), Unicredit Business Partner (jeden z Najemców kompleksu biurowego „Batlic Business Park), Metro Services,  Home.pl czy Genpact.” - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

 

„Nasza firma BBPARK Sp. z o. o. z siedzibą w Szczecinie, prowadzi szeroko pojętą działalnością developerską od roku 2002. Dzięki odpowiedniemu kształtowaniu portfela nieruchomości oraz realizacji projektów inwestycyjnych, wytwarzamy wartość dodaną, a decyzje inwestycyjne podejmujemy w oparciu o szczegółowe analizy oraz wieloletnie doświadczenie współpracującego zespołu specjalistów.

Działalność, którą prowadzimy można podzielić na trzy zasadnicze obszary:

1. Kompleksowa realizacja projektów komercyjnych. Realizujemy w sposób kompleksowy przedsięwzięcia inwestycyjne. Zaczynamy od pozyskania odpowiedniego terenu, a kończymy na budowie obiektu i jego zbyciu bądź wynajmie. Realizujemy projekty własne oraz projekty na zlecenie. W planowanych przez nas projektach stawiamy na nowoczesne formy architektoniczne oraz dbałość o wysoką jakość wykonania opartą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

2. Wynajem powierzchni biurowych i handlowych. W naszym portfelu posiadamy nieruchomości, które poza wzrostem ich wartości rynkowej, zapewniają nam dochody z tytułu wynajmu. Dysponujemy obecnie ponad 20.000 m2 powierzchni biurowej pod wynajem, a w przygotowaniu znajdują się inwestycje, dzięki którym w atrakcyjnych lokalizacjach powstaną nowe powierzchnie handlowe i biurowe pod wynajem.

3. Nabywanie i zbywanie gruntów pod działalność inwestycyjną. Inwestorzy zewnętrzni, z którymi do tej pory współpracowaliśmy najściślej, operują w branży spożywczej i paliwowej. Na nabytych od nas gruntach wybudowano markety spożywcze (Tesco Polska, JMD, Netto, Plus – obecnie JMD, Leader Price – obecnie Tesco) oraz stacje paliw (BP, Shell, Lotos, ORLEN)

„Baltic Business Park” to zespół nowoczesnych budynków biurowych kategorii A+, zapewniających najwyższy standard. Zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne, systemy zarządzania, nowatorstwo konstrukcyjne, dostęp do wielu udogodnień dla przedsiębiorców czynią ten obiekt doskonałym miejscem do prowadzenia własnego biznesu. Nie bez znaczenia jest lokalizacja, w której został zrealizowany kompleks. W związku z lokalizacją w centrum Szczecina w krótkim czasie można dostać się do głównych dróg w kierunku Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Berlina oraz międzynarodowego portu lotniczego w Goleniowie. U nas nie ma korków i problemu miejsc parkingowych.”- powiedział Witold Maurycy Jakubiec – Prezes Zarządu BBPARK Sp. z o.o.

 

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w Urbanity.pl

artykuł prasowy w projektinwestor.pl

Office in Warsaw Warsaw Equator Ochota, Equator II

Office in Szczecin Piastów Office Center

Office in Poznan Andersia Business Centre

Warsaw tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74 Piastów Office Center 71-064 Szczecin Al. Piastów 30
Poznan tel. +48 61 664 27 54 fax +48 61 668 38 01 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem