Aktualności

Francuska Spółka Socomec Najemcą w kompleksie biurowym"Poleczki Business Park"w Warszawie-maj 2016r.

W procesie wyboru powierzchni biurowej w Warszawie, Najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Socomec Polska Sp. z o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową ok. 400m2 w inwestycji pn. Poleczki Business Park w Warszawie, która jest największą z obecnie realizowanych w Polsce inwestycji biurowych, o łącznej powierzchni około 150 000 m2.

"Cieszymy się, iż do najemców Poleczki Business Park w Warszawie dołączyła firma Socomec. Reprezentując naszego Klienta przy wyborze nowej lokalizacji biura w Warszawie, dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Warszawie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami firmy Socomec. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. Poleczki Business Park na Mokotowie w Warszawie, między innymi ze względu na wysoki standard wykończenia inwestycji, różnorodność przeznaczenia budynków obejmujących powierzchnie biurowe, usługowe i logistyczne oraz dogodnego dojazdu dla Pracowników firmy.

Z naszych analiz wynika, iż czynsze w Warszawie są jeszcze atrakcyjniejsze niż w 2015 roku i ten trend się utrzyma w najbliższym czasie. Powodem tej sytuacji jest coraz większa podaż nowoczesnych biur w Warszawie, ale popyt utrzymuje się nadal na wysokim poziomie, zbliżonym do ubiegłorocznego. Wielu Najemców decyduje się na relokację swojego biura z obiektu o niższym standardzie do biurowca klasy A, uzyskując w nowej lokalizacji, za naszym doradztwem atrakcyjne warunki finansowe. Poza centrum Warszawy czynsze w nowoczesnych biurowcach obecnie wynoszą ok. 13 - 16 Euro/m2, natomiast w centrum Warszawy czynsze nadal utrzymują się na poziomie 17 - 21 Euro/m2.

Obecnie poziom pustostanów w Warszawie nieco wzrósł w porównaniu z 2015 rokiem, ale nie oceniamy tej tendencji negatywnie, ponieważ podaż powierzchni biurowej klasy A w Warszawie jest obecnie najwyższa od ostatnich lat i wciąż rośnie." – powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Socomec to francuska firma rodzinna powstała w 1922 roku i działająca w branży elektrotechnicznej. Firma zatrudnia obecnie ponad trzy tysiące pracowników w zakładach produkcyjnych w Europie, Afryce i Azji oraz biurach sprzedaży na wszystkich kontynentach. Socomec dostarcza systemy zasilania gwarantowanego, aparaturę pomiarową, aparaturę łączeniową niskiego napięcia oraz świadczy usługi serwisowe.

" Poleczki Business Park spełnił wszystkie nasze oczekiwania jakie stawialiśmy szukając nowej siedziby dla naszej spółki. To znakomite podkreślenie dotychczasowego, dynamicznego rozwoju firmy w Polsce." - powiedział Sławomir Tomczewski - Prezes Zarządu Socomec Polska Sp. z o.o.

O inwestycji Poleczki Business Park:

Poleczki Business Park to największa z obecnie realizowanych w Polsce inwestycji biurowych, o łącznej powierzchni około 150 000 mkw. Składa się na nią kompleks niskich nowoczesnych budynków o różnorodnym przeznaczeniu, zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić najemcom wielofunkcyjne rozwiązanie w obrębie jednego kompleksu, obejmujące powierzchnie biurowe, handlowe, wystawiennicze, usługowe i logistyczne, a jednocześnie oferując wszelkie istotne dla biznesu udogodnienia.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl 

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w The City.pl

artykuł prasowy w e-biurowce.pl

artykuł prasowy w estate news.pl

artykuł prasowy w rynek biur.pl

artykuł prasowy w renews.pl

artykuł prasowy w biura.pl

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Lastadia Office

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel.+48 723 400 800 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 Lastadia Office 70-653 Szczecin ul. Zbożowa 4A 
Poznań tel. +48 691 021 288 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem