Aktualności

Grudzień 2020-największe centrum dystrybucyjne dla TK Maxx w Europie-61.135 m2 w Panattoni.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje dedykowany obiekt dla TJX Europe – właściciela marki TK Maxx i wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów gospodarstwa domowego w modelu off-price. Centrum dystrybucyjne o powierzchni 61 135 m kw. będzie zlokalizowane w Polsce Zachodniej, w Sulechowie. Inwestycja wesprze dostawy produktów do sklepów TK Maxx w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii.

Projekt szyty na miarę. Na 23-hektarowej działce Panattoni zrealizuje strategiczną inwestycję dla TJX Europe. Będzie nią centrum dystrybucyjne, które wesprze dostawy produktów w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii. Obiekt BTS o powierzchni 61 135 m kw. - z czego 5 644 m kw. zajmą pomieszczenia socjalne i biura - powstanie w Polsce Zachodniej, w Sulechowie – 20 km od Zielonej Góry. Inwestycja będzie gotowa już na przełomie roku 2022/2023, a na jej terenie powstanie atrakcyjny obszar krajobrazowy, będzie samowystarczalna i w pełni ogrodzona. Obiekt w Sulechowie będzie szóstym centrum dystrybucyjnym firmy w Europie.

Jak komentuje Dorota Jagodzinska, Managing Director z Panattoni: „Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii”. I dodaje: „Cieszy nas, że firma TJX Europe inwestuje, skutecznie się rozwija, i że wybrała nas jako ważnego partnera w tym rozwoju”. 

Krawiectwo na wymiar. BTS dla TJX Europe jest kolejną inwestycją realizowaną przez Panattoni dla branży odzieżowej. Deweloper na wzór krawca dostosowuje obiekt na potrzeby klienta – niczym konstruktor odzieży dogłębnie analizuje potrzeby, konstruuje i finalnie tworzy niestandardowy projekt. Te indywidualne rozwiązania determinowane są przez złożony system łańcucha dostaw przy stałej wymianie towaru na nowe modele czy przez coraz bardziej skomplikowany proces zarządzania dostawą. Większości tych usług nie wykonuje się już w sklepach, a w centrach dystrybucyjnych, a Panattoni jako doświadczony deweloper wspiera swoich klientów w realizacji tego typu inwestycji.

TJX Europe to firma zarządzająca markami detalicznymi TK Maxx i Homesense w Europie. Należy do The TJX Companies, Inc., wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów dla domu w modelu off-price w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Koncept zarówno TK Maxx, jak i Homesense opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży znanych marek i projektantów w okazyjnych cenach – do 60 proc. taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Sieć TK Maxx posiada 602 sklepy w sześciu krajach Europy: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Austrii i Holandii oraz sklep internetowy www.tkmaxx.com. Homesense ma 78 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.¹

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Lastadia Office

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel.+48 723 400 800 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 Lastadia Office 70-653 Szczecin ul. Zbożowa 4A 
Poznań tel. +48 691 021 288 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem