Aktualności

kwiecień 2019r. -Santander Bank Polska wynajął powierzchnię w obiekcie "Black Pearl".

Firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. jest Agentem Wiodącym na terenie Polski, odpowiedzialnym za najem/komercjalizację powierzchni biurowych i usługowych inwestycji pn. „Black Pearl” o łącznej pow. 11.000m2. Santander Bank Polska wynajął 320m2 powierzchni usługowej klasy A na parterze w obiekcie Black Pearl przy al. Niepodległości 26 w Szczecinie. Inwestorem i Właścicielem obiektu jest Idea - Inwest Sp. z o.o.

Projekt pn. „BLACK PEARL” to obiekt 9 - kondygnacyjny z powierzchnią komercyjną w parterze, powierzchnią biurową klasy A na pierwszym piętrze i apartamentami mieszkalnymi na pozostałych kondygnacjach, oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym na 96 miejsc postojowych.

Santander Bank Polska S.A.jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji.

„Nowoczesna bryła z pierwszą w centrum Szczecina całkowicie szklaną elewacją frontową, komfortowe wykończenie i doskonałe położenie to jedne z kluczowych  atutów czyniących z projektu BLACK PEARL unikatową ofertę skierowaną do firm poszukujących wyjątkowych powierzchni komercyjnych i biurowych. W głównym ciągu usługowo – handlowym, dostępnym od al. Niepodległości, zlokalizowane będą atrakcyjne lokale handlowo – usługowe, oferowane w formule najmu wieloletniego. Od strony historycznej ul. Szczytowej powstanie pasaż usługowo – gastronomiczny, stanowiący naturalny ciąg pieszy łączący al. Niepodległości z ul. Tkacką"- powiedziała Iwona Zielińska Przedstawiciel firmy Idea- Inwest Sp. z o.o.

                    „Inwestycja pn. „Black Pearl” to jedna z najlepszych lokalizacji w Szczecinie. Do wynajęcia pozostały ostatnie wolne powierzchnie na 1 piętrze oraz na parterze. Prowadzimy kolejne, bardzo intensywne rozmowy z potencjalnymi Najemcami i jesteśmy przekonani, iż cała powierzchnia komercyjna dostępna w „Black Pearl”, zostanie w bardzo krótkim czasie w pełni skomercjalizowana.
                    Z naszych analiz wynika, iż w 2019 roku ilość pustostanów pow. biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2018 rokiem, nadal systematycznie maleje i obecnie wynosi zaledwie ok. 5%,w oku 2018r. wynosiła ok. 9%. Średnie stawki czynszu najmu za pow. biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2017 roku i obecnie wynoszą ok. 11,0 - 13,0 Euro/m2.
                   Do największych transakcji na lokalnym rynku biurowym, w ostatnim czasie należały takie transakcje najmu jak przez Firmę SB Software Sp. z o.o. , która wynajęła ok. 700m2 w obiekcie "Black Pearl" (za transakcje odpowiadała firma Litwiniuk Property), Macrobond Financial wynajął  1.700 m2 w biurowcu Oxygen (Najemcy doradzała firma Litwiniuk Property), ekspansja firmy DGS w Oxygen pow. ok. 1.000m2, renegocjacja umowy najmu przez Arvato Polska w Piastów Office Centre pow. ok. 2.000m2 (Litwiniuk Property był Agentem Wyłącznym odpowiedzialnym za najem całej inwestycji pow. 21.000 m2 w Piastów Office Center), firma z branży IT wynajęła 1.200m2 w biurowcu „Brama Portowa II” (Najemcy doradzała firma Litwiniuk Property)” - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w PropertyNews.pl

artykuł prasowy w Projekt Inwestor.pl

artykuł prasowy w Urbanity.pl

 

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem