Aktualności

luty 2020r. - Nationale-Nederlanden otwiera nowe biuro w Gdańsku w biurowcu „Officyna”.

W procesie wyboru powierzchni biurowej najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. otwiera nowe biuro w Gdańsku. Firma wynajęła na swoje potrzeby ok. 250 mkw. w biurowcu Officyna, którego deweloperem jest firma Torus.

Nowym najemcą biurowca Officyna w Gdańsku jest Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. – spółka, która zajmuje się obsługą klientów Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie,  Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń oraz Nationale-Nederlanden Otwartego Funduszu Emerytalnego.

"Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z uznaniem tak szacownej instytucji jak Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. Kilkumiesięczny okres negocjacji kończymy podpisaniem umowy, która zapewni naszemu klientowi biuro o najwyższym standardzie" – mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji w firmie Torus.

"Nasz Klient wybrał lokalizację swojego nowego biura w prestiżowym i wysokiej klasy biurowcu w Gdańsku. Jesteśmy przekonani, iż kolejna nowa lokalizacja placówki naszego Klienta w Polsce, zapewni komfort i funkcjonalność Pracownikom jak i Klientom firmy. Trójmiasto jest na czołowej pozycji w Polsce, pod kątem ilości dostępnej nowoczesnej powierzchni biurowej. Zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni dynamicznie rozwija się sektor IT/SSC/BPO. Międzynarodowe korporacje stale zwiększają swoje zatrudnienie, tym samym zwiększając ilość wynajmowanej powierzchni biurowej. Część firm ze względu na brak już dostępności powierzchni w obecnym biurowcu, relokuje swoje biura do nowo powstających biurowców klasy A w Trójmieście. Większość transakcji na lokalnym rynku biurowym dotyczy firm, które już prowadziły swoją działalność w Trójmieście, ale również korporacji, które jeszcze nie posiadały swoich siedzib w tej części Polski. Obecnie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście wynosi około 800 000 m2. Największa ilość powierzchni przypada kolejno na Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wskaźnik pustostanów w Trójmieście obecnie wynosi  jedynie około 5% (w porównaniu z 2019/2018 wynosił ok. 8%) i jest to jeden z najniższych wskaźników pustostanów w Polsce. Czynsze za powierzchnie biurowe klasy A w Trójmieście, utrzymują się niezmiennie od około trzech lat na poziomie 12,50 - 16,00 Euro/m2" - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Officyna zmienia Wrzeszcz

Officyna to dwuetapowa inwestycja powstająca w Gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz – docelowo zaoferuje ona 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap, w którym biuro otworzy  Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe, został oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Jest to kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy al. Grunwaldzkiej, doskonale wpisujący się w charakter dzielnicy. Biurowiec gabarytowo stanowi kontynuację istniejącej w otoczeniu zabudowy, ale jego nowoczesna architektura wnosi zdecydowane ożywienie do pierzei głównej arterii Trójmiasta. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to blisko 900 mkw.), dostępne niezależnie od strony alei oraz z holu budynku. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni blisko 4,2 tys. mkw. Elementem wyróżniającym budynek jest taras na IV piętrze. Officyna certyfikowana jest w LEED (planowane jest uzyskaniu poziomu Gold), a co za tym idzie spełnia wymogi zrównoważonego, energooszczędnego budownictwa. Planowany termin oddania do użytku drugiego etapu to początek 2021 roku.

O Torusie

Torus to jeden z liderów wśród deweloperów komercyjnych w Polsce. Do tej pory firma dostarczyła na trójmiejski rynek biurowy ponad 160 tys. m kw. powierzchni najmu w ramach kilku inwestycji, a kolejne są w trakcie realizacji (Officyna, Format). Torus zrealizował dotychczas 6 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości do 5 różnych funduszy inwestycyjnych (5 budynków Arkońska Business Park i 3 Alchemii) za łączną kwotę blisko 280 mln euro. Firma odpowiada tym samym za większość (około 65 %) całkowitego wolumenu transakcyjnego sprzedaży budynków biurowych w Trójmieście. Więcej informacji: www.torus.pl.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w outsourcingportal.eu

artykuł prasowy w dziennikbaltycki.pl

artykuł prasowy w thecity.com.pl

artykuł prasowy w Torus.pl

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem