Aktualności

maj 2018r. - Firma SB Software Sp. z o.o. wynajęła ok. 700m2 pow. biurowej klasy A w obiekcie "Black Pearl".

Firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. jest wyłączną firmą odpowiedzialną za najem/komercjalizację powierzchni biurowych i usługowych inwestycji pn. „Black Pearl” o łącznej pow. 11.000m2. Inwestorem i Właścicielem obiektu jest Idea - Inwest Sp. z o.o.

             Firma SB Software Sp. z o.o. wynajęła ok. 700m2 powierzchni biurowej klasy A w obiekcie Black Pearl przy al. Niepodległości 26 w Szczecinie.

          Projekt pn. „BLACK PEARL” to obiekt 9 - kondygnacyjny z powierzchnią komercyjną w parterze, powierzchnią biurową klasy A na pierwszym piętrze i apartamentami mieszkalnymi na pozostałych kondygnacjach, oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym na 96 miejsc postojowych.

            „FIRMA SB Software od kilku lat prężnie się rozwija, w związku tym potrzebujemy po raz kolejny większej powierzchni. Mając na uwagę wygodę naszych pracowników zdecydowaliśmy się na Black Pearl. Budynek ten ma świetną lokalizację i dodatkowo spełnia najwyższe standardy.” – powiedział Michał Głowacki – Przedstawiciel SB Software.

           „Nowoczesna bryła z pierwszą w centrum Szczecina całkowicie szklaną elewacją frontową, komfortowe wykończenie i doskonałe położenie to jedne z kluczowych  atutów czyniących z projektu BLACK PEARL unikatową ofertę skierowaną do firm poszukujących wyjątkowych powierzchni komercyjnych i  biurowych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wysoka jakość materiałów wykończeniowych to gwarancja prestiżu, komfortu i funkcjonalności naszej inwestycji W głównym ciągu usługowo – handlowym, dostępnym od al. Niepodległości, zlokalizowane będą atrakcyjne lokale handlowo – usługowe, oferowane w formule najmu wieloletniego. Od strony historycznej ul. Szczytowej powstanie pasaż usługowo – gastronomiczny, stanowiący naturalny ciąg pieszy łączący al. Niepodległości z ul.Tkacką.
          Kondygnacja pierwszego piętra to powierzchnia biurowa klasy A z niezależnym: wejściem z poziomu parteru, z przestrzenią recepcyjną oraz windą do wyłącznego użytkowania. Powierzchnia biurowa zaprojektowana została w planie otwartym, by zapewnić możliwość podziału i elastycznej aranżacji kondygnacji oraz dopasowanie ilości i wielkości pomieszczeń do potrzeb najemcy.” - powiedziała Iwona Zielińska Przedstawiciel firmy Idea- Inwest Sp. z o.o.

          „Inwestycja pn. „Black Pearl” to jedna z najlepszych lokalizacji w Szczecinie. Do wynajęcia pozostały ostatnie wolne powierzchnie na 1 piętrze oraz na parterze. Prowadzimy kolejne, bardzo intensywne rozmowy z potencjalnymi Najemcami i jesteśmy przekonani, iż cała powierzchnia komercyjna dostępna w „Black Pearl”, zostanie w bardzo krótkim czasie w pełni skomercjalizowana.
          Z naszych analiz wynika, iż w 2018 roku ilość pustostanów pow. biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2017 rokiem, nadal systematycznie maleje i obecnie wynosi ok. 9%. Średnie stawki czynszu najmu za pow. biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2017 roku i obecnie wynoszą ok.11,0-13,0 Euro/m2.
         Największym rynkiem biurowym w Polsce pozostaje Warszawa – w ostatnim roku podaż nowoczesnej pow. biurowej klasy A w stolicy wyniosła ponad 5 mln m2. W centrum Warszawy stawki wynoszą od 16,0 – 22,0 Euro/m2, natomiast poza centrum czynsze kształtują się na zdecydowanie niższym poziomie i wynoszą obecnie od ok. 12,0 – 15,0 Euro/m2. Największe obecnie realizowane projekty biurowe w Warszawie to m.in.: kompleks „Varso” ( 144,5 tys. m2, Inwestor: HB Reavis) w którym „Varso Tower” będzie mierzył 310 metrów o pow. 70 tys.m2 ulokowanej na 53 piętrach, „The Warsaw HUB” (75 tys. m2, Inwestor: Ghelamco), „Mennica Legacy Tower” (65 tys. m2, Inwestor: Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A.).” - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

 

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Gazecie Wyborczej

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w urbanity.pl

artykuł prasowy w TheCity.com.pl

artykuł prasowy w szczecinbiznes.pl

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem