Aktualności

Marzec 2018r.-Spółka PartyDeco wynajęła 10.000m2 hali magazynowej klasy A w „Panattoni Park Szczecin”.

W procesie wyboru powierzchni magazynowej, Najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Spółka PartyDeco wynajęła ok. 10.000 m2 powierzchni hali magazynowej wraz z powierzchnią biurową w parku logistycznym pn. „Panattoni Park Szczecin” oferujący powierzchnie magazynowe klasy A o łącznej pow. 51.586 m2 z możliwością dalszej rozbudowy. 

"FIRMA PARTY DECO powstała w 1995 roku i w tej chwili rozwinęliśmy się do takiego stopnia, iż powstaje dla nas nowe centrum logistyczno-produkcyjne w Załomiu o powierzchni 10.000 m2 obsługujące całą Europę. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu do 120 osób. Dodatkowo warto wspomnieć, iż posiadamy również biura w Szczecinie na prawobrzeżu o powierzchni 1.000 m2” - powiedział Prezes Zarządu Spółki PartyDeco - Mikołaj Gabryel.

„To jedna z największych transakcji w tym rejonie Polski. Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji powierzchni magazynowej, naszego Klienta tj. Spółki PartyDeco, dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni magazynowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze jednego największych i rozpoznawalnych parków logistycznych na lokalnym rynku pn. „Panattoni Park Szczecin” w Szczecinie, który należy do międzynarodowej Grupy Panattoni Europe – spółka aktywnie inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych.
                     Podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych klasy A na lokalnym rynku w Szczecinie, ma stałą tendencję wzrostową. Nowi deweloperzy, którzy zrealizowali wiele inwestycji oferujących powierzchnie magazynowe klasy A na terenie całej Polski, a nie byli dotychczas obecnie rynku komercyjnym w Szczecinie, obecnie planują budową nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Wśród największych, zrealizowanych inwestycji w minionym 2017 roku, można wymienić w Szczecinie Panattoni Amazon BTS o powierzchni 161 000 m2.
                     Z naszych analiz wynika, iż w minionym 2017 roku na rynku przemysłowo-logistycznym w Polsce popyt osiągnął rekordowy poziom i optymistycznie zapowiada się również rok 2018. W minionym roku popyt na nowoczesne powierzchni magazynowe wyniósł rekordowo ok. 4 mln m.2. W budowie obecnie w Polsce jest kolejne ok. 1,5 mln m2 Na rekordowy popyt w 2017roku duży wpływ miały transakcje najmu z takimi międzynarodowymi i rozpoznawalnymi firmami jak: Zalando, Amazon, Leroy Merlin, Castorama czy Grupa Smyk. Amazon wynajął 161.000 m2 w Szczecinie, w zrealizowanym przez Panattoni Europe projekcie BTS Amazon, który właśnie został nominowany do finału MIPIM Awards 2018 w Cannes. To pierwszy polski obiekt, który zdobył nominację w tym konkursie w kategorii Najlepsza Inwestycja Przemysłowa i Logistyczna. Panattoni Europe wybuduje również centrum dystrybucji i obsługi sklepu internetowego dla firmy Smyk o docelowej powierzchni 70.000 m2 , który powstanie na terenie Panattoni Central European Logistics Hub w Łodzi. Prognozujemy, iż w 2018 roku popyt na powierzchnie magazynowe klasy A będzie utrzymywał się nadal na tak wysokim poziomie i będzie miał tendencję wzrostową. Coraz większe jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe klasy A firm z branż takich jak m.in. branże spożywcze, farmaceutyczne, logistyczne” - powiedział Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property - Patryk Litwiniuk.

„Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w strategicznej lokalizacji – w niedalekiej odległości od autostrady A6 wiodącej do Berlina i w pobliżu drogi S3. Ponadto, tuż przy parku znajduje się przystanek autobusowy, a także stacja kolejowa. Te punkty komunikacji publicznej stały się kluczowe dla PartyDeco w doborze tej lokalizacji i pozwoliły sprostać priorytetowemu kryterium najemcy - łatwemu dostępowi do parku publicznym transportem. Dlatego obecność PartyDeco w Panattoni Park Szczecin jest dla nas szczególna i potwierdza naszą strategię tworzenia najlepszych z możliwych lokalizacji dla naszych klientów, w której zapisana jest nie tylko bliskość do kluczowych węzłów drogowych, ale i dbałość o pracowników naszych najemców” – powiedziała Dorota Jagodzińska, Managing Director, Panattoni Europe.

Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne o strategicznym położeniu - tuż przy węźle Szczecin Dąbie, zaledwie 1 km od autostrady A6 wiodącej do Berlina. Bliskość drogi S3, a także bezpośrednie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej i niedaleka odległość od stacji kolejowej, zapewnia doskonałą bazę logistyczną i produkcyjną dla najemców.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w TheCity.com.pl

artykuł prasowy w ReNews.pl

artykuł prasowy w Gazecie Wyborczej

artykuł prasowy w wszczecinie.pl

artykuł prasowy w szczecinbiznes.pl

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem