Aktualności

październik 2016r. - Advatech Sp. z o.o. nowym Najemcą w kompleksie biurowym "Mercator" w Poznaniu.

W procesie wyboru powierzchni biurowej w Poznaniu, Spółce Advatech doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Advatech Sp. z o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową ok. 400m2 w inwestycji pn. Mercator w Poznaniu, który stanowi nowoczesny kompleks biurowy oferujący ponad 10.000m2 powierzchni użytkowej.

Firma Advatech jest integratorem rozwiązań informatycznych. Od początku istnienia sukcesywnie i dynamicznie podnosi jakość oferowanych rozwiązań. Zakres usług Advatech ewoluował wraz z potrzebami i oczekiwaniami Klientów, ostatecznie koncentrując się na kompleksowych rozwiązaniach takich jak systemy przetwarzania i archiwizacji danych, systemy bezpieczeństwa informacji, systemy pracy grupowej i zarządzania informacją, budowa i obsługa infrastruktury informatycznej.

"Proces wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Poznaniu naszego Klienta tj. firmy Advatech Sp. z o.o. trwał kilka miesięcy. W tym czasie jako firma doradcza dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami firmy Advatech. Następnie rozpoczęliśmy proces negocjacji warunków finansowych oraz przygotowywania wstępnych aranżacji powierzchni, w wybranych przez Klienta biurowcach. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. Mercator w Poznaniu.

Z naszych analiz wynika, iż w 2016 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu, w porównaniu z 2015 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Poznaniu, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2015 roku i obecnie wynoszą ok. 11,5 - 15,0 Euro/m2. Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, a prognozy dla rynku powierzchni biurowych w Poznaniu na przyszły rok, oceniamy pozytywnie. Już w I połowie 2017 roku w Poznaniu zostaną oddane do użytku kolejne etapy kompleksów biurowych, obecnie już skomercjalizowanych na wysokim poziomie. W przyszłym roku rozpocznie się również realizacja nowych projektów biurowych w Poznaniu. Prognozujemy, iż w 2017 roku poziom popytu na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, powinien się utrzymać na podobnym poziomie jak w obecnym roku" - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

"Poznański oddział firmy Advatech powstał 16 lat temu i cały czas dynamicznie się rozwija. Ze względu na możliwość dalszego rozwoju zdecydowaliśmy się na szukanie nowej lokalizacji w kompleksach biurowych, które dają nam elastyczność i możliwość dalszego wzrostu, bez kosztownych i czasochłonnych przeprowadzek" - powiedział Jacek Szubert - Prezes Zarządu Advatech Sp. z o.o.

O inwestycji Mercator:

W czterokondygnacyjnym biurowcu znajdują się nowoczesne i w pełni dostosowane i zaaranżowane dla Najemców powierzchnie biurowe oraz usługowe. Klienci Mercatora mogą wybierać różne style aranżacji wnętrz - od standardowych po styl loftowy. Parking oferuje 500 miejsc parkingowych.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl 

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w ReNews.pl

artykuł prasowy w e-biurowce.pl

artykuł prasowy w Biura.pl

artykuł prasowy w The City

artykuł prasowy w rynek biur.pl

artykuł prasowy w estatenews.pl

Siedziba w Warszawie Central Point

Siedziba w Szczecinie Lastadia Office

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel.+48 723 400 800 Central Point 00-110 Warszawa ul. Marszałkowska 107
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 Lastadia Office 70-653 Szczecin ul. Zbożowa 4A 
Poznań tel. +48 691 021 288 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem