Aktualności

październik 2019r.-Fundusz Pomerania wynajął powierzchnie w największej inwestycji pn."POSEJDON".

W procesie wyboru powierzchni biurowej Najemcy, doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Fundusz Pomerania Sp. z o.o. wynajęła powierzchnię biurową w nowym, największym kompleksie biurowo usługowym POSEJDON” położonym przy Placu Brama Portowa 1 w Szczecinie.

"Jako Fundusz Pomerania od 17 lat wspieramy rozwój firm z Pomorza Zachodniego. Jesteśmy liderem na rynku poręczeniowym w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku udzielamy coraz większej liczby poręczeń kredytów, leasingów i wadiów. Firmy z sektora mikro, małych i średnich firm potrzebują naszego wsparcia. Udzielane przez nas poręczenia pozwalają przedsiębiorcom z województwa zachodniopomorskiego na pozyskiwanie finansowania na realizacje nowych inwestycji i kolejnych biznesowych projektów. W ramach pozyskanych pieniędzy od Samorządu Województwa i realizowanego projektu chcemy wesprzeć w kolejnych latach setki przedsiębiorców. Aby to osiągnąć musimy mieć odpowiednie warunki i przestrzeń.
                      Posejdon będzie biznesowym centrum naszego regionu. Dlatego otworzenie tu biura to dla nas nowe możliwości. Będziemy mogli sprawniej, bardziej komfortowo obsługiwać naszych klientów, organizować więcej spotkań z przedsiębiorcami, prowadzić szeroko zakrojone działania doradcze oraz usprawniać procesy biznesowe. Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej do nas trafić. Nie będą też mieli problemów z parkowaniem. Dodatkowo chcemy zacieśniać współpracę z naszymi partnerami – bankami i instytucjami, z którymi współdziałamy. Nawiązywać relacje, organizować z spotkania i szkolenia. Dlatego biuro w Posejdonie to dla nas najlepsze z możliwych rozwiązań.
                    Nowa siedziba pomoże nam w realizacji naszych celów. Będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać naszych lokalnych przedsiębiorców. To nowy etap w życiu naszej firmy” - powiedział Prezes Zarządu Adam Badach Funduszu Pomerania Sp. z o.o.

            „Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Szczecinie naszego Klienta, dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta.
             Z naszych analiz wynika, iż w 2019 roku ilość pustostanów pow. biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2018 rokiem, nadal systematycznie maleje i obecnie wynosi zaledwie ok. 5%,w oku 2018r. wynosiła ok. 9%. Średnie stawki czynszu najmu za pow. biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2017 roku i obecnie wynoszą ok. 11,0 - 13,0 Euro/m2.
                   Do największych transakcji na lokalnym rynku biurowym, w ostatnim czasie należały takie transakcje najmu jak przez Firmę SB Software Sp. z o.o. , która wynajęła ok. 700m2 w obiekcie "Black Pearl" (za transakcje odpowiadała firma Litwiniuk Property), Macrobond Financial wynajął  1.700 m2 w biurowcu Oxygen (Najemcy doradzała firma Litwiniuk Property), ekspansja firmy DGS w Oxygen pow. ok. 1.000m2, renegocjacja umowy najmu przez Arvato Polska w Piastów Office Centre pow. ok. 2.000m2 (Litwiniuk Property był Agentem Wyłącznym odpowiedzialnym za najem całej inwestycji pow. 21.000 m2 w Piastów Office Center), firma z branży IT wynajęła 1.200m2 w biurowcu „Brama Portowa II” (Najemcy doradzała firma Litwiniuk Property).” - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w wszczecinie.pl

artykuł prasowy w "Kurier Szczeciński"

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem