Aktualności

Wrzesień 2022r.-Litwiniuk Property doradza w Rumunii-Kuchinox Polska wynajęła w Rumunii 4.000 m2 hali klasy A.

Firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. doradzała w procesie najmu powierzchni hali w Rumunii, Najemcy - Kuchinox Polska.

Spółka Kuchinox Polska wynajęła w Rumunii ok. 4.000 m2 powierzchni hali produkcyjnej klasy A wraz z powierzchnią biurową w parku logistycznym pn. „CTPark Timisoara Ghiroda” który oferuje elastyczną przestrzeń hal klasy A z przeznaczeniem na dystrybucję lub produkcję o łącznej powierzchni ok. 100.000 m2.

Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property powiedział"Firma doradcza Litwiniuk Property doradza nie tylko na rynku ogólnopolskim przy najmie powierzchni biurowych klasy A, hal produkcyjnych i magazynowych klasy A oraz powierzchni handlowych, ale również na rynku międzynarodowym w tym na terenie całej Europy.

Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji powierzchni hali naszego Klienta tj. Spółki Kuchinox Polska, dokonaliśmy analizy rynku powierzchni hal klasy A w Rumunii, przedstawiając lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta. Po wyborze przez Klienta inwestycji „CTPark Timisoara Ghiroda” w imieniu Klienta negocjowaliśmy warunki finansowe najmu oraz doradzaliśmy przy zmianach zapisów umowy najmu.

CTP którego inwestycję wybrał nasz Klient ma w budowie obecnie ponad 1 mln m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej i magazynowej. Rumunia jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków, na których działa deweloper, zaraz po Czechach.

Rumunia jest postrzegana jako atrakcyjny kierunek dla międzynarodowych firm ze względu na swoje położenie i powiązanie z Europą Środkowo-Wschodnią i Bliskim Wschodem, a także pod względem jakości inwestycji klasy, dostępności pracowników oraz poziomu wynagrodzenia. Popyt na powierzchnie przemysłowe i logistyczne w Rumunii osiągnął w IV kwartale 2022 roku rekordowy poziom około 400.000 m2, to stanowi prawie 50% popytu za cały 2022 rok. Czynniki napędzające taki rekordowy popyt to stały rozwój firm z branży e-commerce, firm dystrybucyjnych, motoryzacyjnych oraz produkcyjnych" .

CTPark Timisoara Ghiroda korzysta z doskonałej lokalizacji dla dystrybucji, logistyki i produkcji, która znajduje się w odległości 6 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Timişoara i 1 km od autostrady A1 prowadzącej do obwodnicy Aradu i Timişoary. CTPark Timişoara II oferuje elastyczną przestrzeń do dystrybucji lub produkcji o łącznej powierzchni 100.000 m2.

  • Czwarte co do wielkości miasto w Rumunii
  • Najlepsza lokalizacja dla produkcji i logistyki
  • 10 najlepszych uniwersytetów w Timişoarze
  • Ośrodek zaawansowanych technologii i produkcji
  • W pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Timişoara
  • Łatwy dostęp do obwodnicy Timişoary
  • Łatwy dostęp do autostrady A1 prowadzącej na Węgry

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Forbes Rumunia

artykuł prasowy w propertynews.pl

artykuł prasowy w omni channel news

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w focus on business

Siedziba w Warszawie Central Point

Siedziba w Szczecinie Lastadia Office

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel.+48 723 400 800 Central Point 00-110 Warszawa ul. Marszałkowska 107
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 Lastadia Office 70-653 Szczecin ul. Zbożowa 4A 
Poznań tel. +48 691 021 288 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem