Aktualności

luty 2018r.- międzynarodowa firma analityczna Macrobond Financial w biurowcu Oxygen wynajęła 1.700m2.

W procesie wyboru powierzchni biurowej, Najemcy, Spółce Macrobond Financial doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Do szczecińskiego biurowca "Oxygen" wprowadzi się międzynarodowa firma analityczna Macrobond Financial, która docelowo zajmie 1,700 m kw. W pierwszej fazie będzie to 680 m kw., natomiast w 2020 Macrobond zajmie całość wynajętej powierzchni.

Macrobond Financial jest młodą i szybko rozwijająca się międzynarodową firmą, która posiada swoje biura w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Azji i w Stanach Zjednoczonych. Macrobond Financial Polska rozpoczęło swoją działalność w Szczecinie w 2008 roku. Produkt flagowy – aplikacja Macrobond – to platforma łącząca obszerną ekonomiczną i finansową bazę danych z łatwymi w użyciu narzędziami do analizy i wizualizacji danych. Klientami Macrobond są profesjonaliści z małych i dużych prywatnych firm i organizacji oraz instytucji rządowych na całym świecie.

"W zachodniopomorskim i samym Szczecinie stopa bezrobocia jest niska, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników rośnie. Pracownika nie zdobędzie się już tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale także dogodnymi warunkami pracy - nowoczesnym biurem, dobrą lokalizacją i z dobrym dojazdem. Szczeciński biurowiec Oxygen odpowiada na nasze potrzeby - jest jednocześnie reprezentacyjną siedzibą dla polskiego oddziału Macrobond Finacial oraz oferuje dobry dojazd dla pracowników" – mówi Magdalena Stańko Manager ds. Administracji oraz Koordynator HR w Marcobond Financial.

- Cieszymy się, że nasze biura wybierane są przez międzynarodowe firmy z sektora IT – powiedziała Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP. – Najemcy Oxygena cenią sobie jakość biurowca, ale także lokalizację w centrum Szczecina oferującą szeroką gamę usług i udogodnień dla najemców.

"Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Szczecinie naszego Klienta tj. firmy Macrobond Financial dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze jednego najnowocześniejszych biurowców na lokalnym rynku pn. „Oxygen” w Szczecinie, którego właścicielem jest EPP – spółka aktywnie inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych.
                        Z naszych analiz wynika, iż w 2017 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2016 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2016 roku i obecnie wynoszą ok. 12,0 - 13,0 Euro/m2. Tradycyjnie jedne z największych powierzchni biurowych na lokalnym rynku, wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) " - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Należący do EPP Oxygen to wysokiej klasy siedmiopiętrowy budynek biurowy oferujący ponad 13 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Zastosowanie formuły open space daje szerokie możliwości aranżacji. Dodatkowym udogodnieniem są znajdujące się w budynku przychodnia Medicover, kawiarnia, restauracja, salonik prasowy i bank. Biurowiec Oxygen położony jest nieopodal skrzyżowania Alei Wyzwolenia z ulicą Malczewskiego. W sąsiedztwie znajduje się największe w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy, hotel Radisson Blue, liczne instytucje finansowe i urzędy. Biurowiec jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami miasta – w pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Biurowiec posiada jeden poziom podziemnego parkingu z 181 miejscami parkingowymi. Proces najmu był wspierany przez dewelopera budynku, Echo Investment, w ramach rental guarantee.

wybrane artykuły prasowe:

artykuł prasowy w Property News.pl

artykuł prasowy w Eurobuild Central & Eastern Europe

artykuł prasowy w TheCity.com.pl

artykuł prasowy w Urbanity.pl

artykuł prasowy w ReNews.pl

artykuł prasowy w e-biurowce.pl

artykuł prasowy w wszczecinie.pl

artykuł prasowy w Kurier Szczeciński

Siedziba w Warszawie Warsaw Equator Ochota, Equator II

Siedziba w Szczecinie Oxygen

Siedziba w Poznaniu Andersia Business Centre

Warszawa tel. +48 22 275 57 85 fax +48 22 275 56 00 Warsaw Equator Ochota Equator II 00-807 Warszawa Aleje Jerozolimskie 96
Szczecin tel. +48 91 488 77 88 tel. +48 91 488 76 74Oxygen 71-612 Szczecin ul. Malczewskiego 26
Poznań tel. +48 723 400 800 Andersia Business Centre 61-894 Poznań Plac Andersa 7

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem